De internationaal gerenommeerde Italiaanse pianist Francesco Attesti treedt in mei op in ’t Mozaïek in Wijchen. Hij wordt daarbij vergezeld door de 16-jarige Wijchense violiste Minori Mori.
Het concert op donderdag 21 mei wordt georganiseerd door Rotaryclub Tweestromenland. De opbrengst gaat naar de stichting Energy4All.
Internationale carrière
Francesco Attesti (1975, Cortona) behoort tot de meest vooraanstaande pianisten van zijn generatie. Hij gaf zijn eerste concert toen hij 11 jaar was. Attesti studeerde aan het Conservatorium Luigi Cherubini in Florence en won sindsdien talloze internationale prijzen.
Met ruim 1000 concerten in meer dan 40 landen heeft hij een indrukwekkende internationale carrière opgebouwd. Hij staat bekend om zijn meesterlijke vertolkingen van het romantische en vroeg twintigste-eeuwse repertoire.
Momenteel is hij
assessore a Cultura e Turismo (wethouder van cultuur en toerisme) in zijn geboorteplaats
Cortona, een gemeente met circa 22.000 inwoners. De stad diende als achtergrond voor enkele scènes in Roberto Benigni's film
La vita è bella.
Minori Mori
De pas 16-jarige Minori Mori uit Wijchen won in 2022 een aanmoedigingsprijs bij het Britten Concours en in 2024 de derde prijs in de regionale finale van het Princes Christina Concours. Mori zit in een gymnasiumklas van het NSG Groenewoud in Nijmegen.
Ze kreeg haar eerste vioollessen op haar vijfde bij
Anke Foede in Wijchen. Met het jeugdstrijkensemble van Stichting Arcato in Zutphen deed ze mee aan verschillende festivals in onder meer Frankrijk en België.
Minori Mori (rechts) tijdens een optreden op de nieuwjaarsbijeenkomst van de gemeente Wijchen in januari 2025. Foto: CIZO Communicatie
In september 2022 werd Mori aangenomen op de Academie Muzikaal Talent bij Chris Duindam en heeft sindsdien op verschillende plekken solo-optredens gegeven.
Ze speelt op een viool, gebouwd door Daniel Parker, die ze in bruikleen heeft van het Nationaal Muziekinstrumenten Fonds.
Energy4All
De opbrengst van het concert is voor de stichting
Energy4All. De stichting ondersteunt het onderzoek onder leiding van professor Jan Smeitink naar energiestofwisselingsziekten.
Deze ernstige aandoeningen worden veroorzaakt door problemen in de energiehuishouding van cellen. Het expertisecentrum voor mitochondriële ziekten is gevestigd in het Radboudumc in Nijmegen.
Rotary
Rotaryclub Tweestromenland is al ruim 30 jaar een actieve vereniging van maatschappelijk betrokken mensen uit verschillende beroepsgroepen en bedrijven. De Rotaryclub, gevestigd in Wijchen, zet zich in voor regionale en internationale maatschappelijke projecten.
Kaartverkoop
Kaarten voor het benefietconcert op donderdag 21 mei zijn voor 25 euro te koop bij de kassa of via de
website van ’t Mozaïek.