In Kasteel Hernen exposeert Hermine van der Does haar bijzondere glaskunst. Naar aanleiding van haar deelname aan de kerstopenstelling van Kasteel Verwolde, toont ze op uitnodiging van Geldersch Landschap en Kasteelen deze zomer haar werk 2 weken lang in Hernen.
Hermine van der Does is geen onbekende meer in de glaskunstwereld. Ze is een professioneel opgeleide glaskunstenaar en glazenier.
Haar inspiratie vindt Van der Does in de natuur; het motto van haar werk is ‘zo boven, zo beneden’. “Met mijn kunst wil ik een brug slaan tussen wetenschap en kunst en uitnodigen om met een vernieuwde blik naar de natuur en het universum te kijken.”
Na de opleiding aan de Staatliche Glasfachschule in Duitsland keerde ze terug naar Amsterdam. “Naast het glas in lood zetten, zandstralen, brandschilderen, glasapplicatie en restauratiewerk, bekwaamde ik mij later in glasfusing, glasbuigen en schilderen op glas”, aldus Van der Does die in november en december exposeert in Espace Saint Martin in Parijs.
“Een aantal thema’s komen terug in mijn werk. 'Hemel en Aarde' is daar een van. Inzoomend op cellen en structuren, zoals ons menselijk DNA en uitzoomend naar sterrenstelsels en hemellichamen", aldus Van der Does die in Laren woont en werkt.
De expositie is alleen te bezoeken in combinatie met een kasteelbezoek, waarbij men onder andere een presentatie kan zien over de verdwenen toren.
De expositie is te zien tot en met zondag 25 mei, tussen 13.00 en 17.00 uur. Toegangskaarten voor het kasteel zijn te reserveren via de site van GLK.