Klassiek ‘meedoenconcert’ voor kinderen

05 mrt , 14:07 Cultuur
schermafbeelding 2025 03 04 om 141224
Krulmuziek

Muziek luisteren en maken is goed voor kinderen, zo heeft onderzoek uitgewezen. Muziekcollectief Krulmuziek geeft daarom concerten speciaal voor kinderen. Op zondag 9 maart zijn muzikanten Hester Verhoeff (viool), Zdenka Procházkova (altviool) en Sebastiaan van den Bergh (cello) te gast in theater ’t Mozaïek.

Krulmuziek brengt klassiekemuziekconcerten voor de allerjongsten. De basis is het strijktrio dat bestaat uit muzikanten Hester Verhoeff (viool), Zdenka Procházkova (altviool) en Sebastiaan van den Bergh (cello). Zij hebben gespeeld in verschillende ensembles, in orkesten en hebben lesgegeven aan jonge kinderen.

Samen muziek maken

Het maken van muziek draagt bij aan de emotionele intelligentie van kinderen en het stimuleert hun creatieve activiteit, motoriek, sociale vaardigheden en schoolprestaties. Dat zegt Erik Scherder, hoogleraar Klinische Neuropsychologie aan de Vrije Universiteit.

Muziek maken stimuleert de neuronen waardoor betere onderlinge verbindingen ontstaan. Samen muziek maken is goed voor de sociale vaardigheden van kinderen en het draagt bij aan een positief zelfbeeld wanneer kinderen zich als individu in een groep kunnen handhaven en zich daar prettig bij voelen.

Muziekonderwijs draagt bij aan sociaal-emotionele ontwikkeling. Muziek kan troosten, afleiden, rust geven en vrolijk maken.

Liedjes zingen

Bij het concert van Krulmuziek kunnen ouders samen met het kind genieten van vrolijke klassieke klanken. Samen worden liedjes gezongen over de zee, bootje varen en de dieren van de zee. De dreumesen dansen en spelen met het muzikale speelgoed wat ze in hun handen krijgen op muziek van componisten als Vivaldi, Strauss en Dvořák. Aan het einde van het concert mogen ze zelf echte kleine viooltjes uitproberen.

Multimuzikant Félice van der Sande voegt tijdens de voorstellingen nog veel andere muzikale klanken toe. De kinderen spelen mee met muzikaal spelmateriaal dat tijdens het concert tevoorschijn komt.

Kaarten

Er zijn drie verschillende voorstellingen: dreumesconcert (1-2 jaar) 09.30 uur (uitverkocht); (babyconcert) 10.15 uur; en peuter/kleutersconcert (3-5 jaar). 11.15 uur. De kinderen zitten op een groot kleed in het midden van de zaal. Voorafgaand en na afloop van de voorstellingen zijn er kinderactiviteiten in de foyer, mede mogelijk gemaakt door de Bibliotheek Wijchen en SpeelOtheek Wijchen.

Kaarten zijn te bestellen via de site van theater ’t Mozaïek.