KunstKring viert jubileum met expositie

25 dec , 16:27 Cultuur
KunstKring 15 jaar
KunstKring Wijchen/CIZO Communicatie

KunstKring Wijchen bestaat 15 jaar en dat wordt gevierd met een jubileumtentoonstelling. 38 kunstenaars uit de regio tonen vanaf 10 januari hun werk in een overzichtstentoonstelling die de hoogtepunten van de afgelopen jaren laat zien.

Wat ooit begon als KunstPost in het oude postkantoor is uitgegroeid tot een actieve kunstkring, die al 15 jaar lang cultureel kleur geeft aan Wijchen. Hoewel de officiële mijlpaal al in augustus 2025 was, wordt het jubileum in januari gevierd, omdat de agenda vorig jaar overvol was.

Oude postkantoor

De oorsprong ligt bij KunstPost, een initiatief van Connie de Graaf, die ook de Atelierroute opstartte in 2011. KunstPost begon in september 2010 in het oude postkantoor, het pand naast het huidige Cinema Roma – vandaar ook de naam.

Scherm­afbeelding 2025-12-24 om 16.53.52
Het oude postkantoor in Wijchen waar KunstPost in 2010 begon

In die tijd werden er al exposities, kunstenaarscafés en zelfs kinderactiviteiten georganiseerd. Later verhuisde KunstPost naar een pand in de Herenstraat, maar toen De Graaf in 2015 stopte, brak een nieuwe fase aan: de doorstart als KunstKring Wijchen (KKW). Aanvankelijk zelfs zonder gebouw.

Bestuur

Het eerste bestuur van KKW bestond uit Annie Stienstra, Mart de Bruijn, Hannie Zwinkels, Ine van Gaalen, Henk Grootveld, Greetje Boor en Wilma Gosselink (als adviseur). De eerste activiteit van de nieuwe kunstkring was Heimelijk Hout – een expositie waarbij hout een rol speelde. De initiators waren Boor en Van Gaalen.

Sindsdien heeft KKW talloze activiteiten georganiseerd: de jaarlijkse Atelierroute, exposities, kunstenaarscafés en samenwerkingen met de gemeente en lokale organisaties. Ook worden regelmatig ruimtes in het kasteel gebruikt voor exposities en lezingen.

Nieuw werk

Alle kunstenaars die meedoen aan de jubileumexpositie hebben in het verleden al eens bij KunstKring geëxposeerd. Speciaal voor deze gelegenheid hebben ze nieuw werk ingeleverd, dat een overzicht geeft van 15 jaar Wijchense kunst.

Deelnemers

De deelnemers zijn (in alfabetische volgorde): Aron Abbink, Helen Arenz, Lucy Besson, Marcel Blom, Olga Boh, Ans Broeders, Herman Coumans, Joy Dekok, Jan van Dijk, Helma van den Elshout, Bea Evers, Tonny Faessen, Joop van Haren, Antoinette Hoffs, Marie-Louise Hooymans, Wanda Janota, Felix Jansen, Andro de Jong, Frans Kerkhoff, Daniella Krijt, Van Lieshout VI, Ruth van de Pol, Marian Pruij, Trui Raaijmakers, Jan Radersma, Frans Roobeek, Irene Schaap, Joost van der Steen, Gerda Stevens, Frank Tarenskeen, Ria Tharner, Theo Tomassen, Arno Udo, Mary de Vries, Jos Wehrens, Till Willems, Hilly Withaar en Rinske van Zandvoort.

Weekenden

De jubileumexpositie 15 Jaar KunstKring Wijchen is te zien van zaterdag 10 tot en met zondag 25 januari in het Kunsthuis aan de Kasteellaan 13 in Wijchen (naast Kasteel Wijchen). Belangstellenden zijn welkom op de zaterdag en zomdagen tussen 12.00 en 17.00 uur. De toegang is gratis.