Aan de Blauwe Hof 4003 zal medio volgend jaar een compleet nieuw gebouw staan: MFA Westwijzer. In het gebouw vinden diverse organisaties onderdak: Kindcentrum Westwijzer (basisschool Westwijzer, samen met De Eerste Stap kinderopvang) en Wijkvereniging Wijchen-West. In het nieuwe gebouw komt ook een gymzaal.
Het nieuwe gebouw komt op dezelfde plek als het oude dat eind 2024 is gesloopt. Vanaf juni is Moeskops’ Bouwbedrijf en Hanab Installations Technology aan de slag met de nieuwbouw.
Het nieuwe gebouw krijgt 13 klaslokalen. Die worden gebruikt voor 300 leerlingen basisonderwijs, 2 groepen kinderdagopvang, 1 combinatiegroep peuterspeelzaal-buitenschoolse opvang en 3 groepen buitenschoolse opvang.
Daarmee krijgt het gebouw 2 leslokalen en 2 groepsruimten kinderopvang meer dan het oude gebouw. De school en de kinderopvang zitten sinds de tweede helft van 2024 tijdelijk in het onderwijsgebouw aan de Kraaijenberg. Het ontwerp van het nieuwe gebouw is van architect Frencken Scholl uit Maastricht.
Vorige maand heeft Moeskops’ voor de basis van het gebouw 141 mortelschroefpalen geplaatst. Hierbij wordt een holle boor de grond in gedraaid. Zodra de gewenste diepte is bereikt, wordt betonmortel door de holle as gepompt, waarna de boor langzaam omhoog wordt getrokken en het beton de paal vormt. De wapening wordt achteraf in het verse beton geplaatst.
Het voordeel van dit systeem is dat dit trillingsvrij en geluidsarm gebeurt en de omgeving er nauwelijks last van heeft.
Momenteel is Moeskops’ bezig met het aanleggen van de drainage in de kruipruimte. Daarna wordt gestart met het realiseren van de fundering: een klus die naar verwachting zo’n 4 weken in beslag neemt.