Zijn twee muziekdagen Groene Heuvels minder genoeg?

25 apr 2023, 18:00 Nieuws
question mark 1722865 1280
Pixabay

In mei zal Beuningen een definitief standpunt bepalen over het ontwerp-bestemmingsplan Evenementen Groene Heuvels Ewijk. De plannen zijn iets aangepast na overleg met de gemeente Wijchen en kritische geluiden van de Leefbaarheidsgroepen Bergharen Hernen Leur.

Aanvankelijk ging het in de plannen van de gemeente Beuningen, Leisurelands en MOJO voor de Groene Heuvels om een uitbreiding van evenementen naar 18 evenementdagen met 12 muziekdagen.

Nu is sprake van 10 muziekdagen. Kernachtig Wijchen en de Wijchense VVD hebben echter twijfels bij de versobering.

Down The Rabbit Hole

In de informatienota Voortgang project evenementen Groene Heuvels

van 12 april van de gemeente Beuningen is te lezen dat het college van Beuningen van plan is in mei zijn definitieve standpunt te bepalen over het ontwerpbestemmingsplan. Daarin zijn nu maximaal 18 evenementdagen met maximaal 10 muziekdagen opgenomen.

De evenementen, zoals het muziekfestival Down The Rabbit Hole, vinden nagenoeg volledig plaats op het grondgebied van de gemeente Beuningen; de effecten hiervan zijn vooral in Bergharen, Hernen en ook in Wijchen merkbaar.

Kern Bergharen

Eerder is er overleg geweest met Wijchen over het aantal evenementdagen. Daarin heeft de gemeente aangegeven dat de mogelijke toename van het aantal evenementen een heikel punt is. Zeker de verkeersbewegingen in de kern Bergharen en die bij het station Wijchen hebben hun impact op de leefbaarheid.

schermc2adafbeelding 2023 04 25 om 173947
De effecten van evenementen op de Groene Heuvels zijn vooral in Bergharen, Hernen en ook in Wijchen merkbaar.

Omwonenden

Hierop heeft het college van Wijchen nogmaals aangestuurd op een versobering van het programma.

“Zoals wij nu lezen bestaat deze versobering uit slechts 2 muziekdagen minder. Het college van Beuningen is van mening dat de initiatiefnemer hiermee gehoor geeft aan de bedenkingen van de omwonenden en het college van Wijchen”, zeggen Annemarie Driessen, raadslid voor Kernachtig Wijchen en Martijn Derks van de VVD.

Zorgen

Zij wijzen erop op dat de leefbaarheidsgroepen daar heel anders over denken.

“Dat lezen wij in hun ingezonden brief van 21 april jl. Zij achten 2 muziekdagen minder geen tegemoetkoming conform de uitgesproken zorgen door beide colleges. En het verbaast hen dat die 2 dagen vermindering alle bedenkingen en zorgen wegnemen.”

Contact opnemen

Daarom willen beide fracties weten of het college van Wijchen zich kan vinden in de voorgestelde versobering van 2 dagen. “Zo niet, is het college van Wijchen dan bereid om hierover met het college van Beuningen contact op te nemen?”

Het nieuws van wijchen.nieuws.nl gemakkelijk volgen? Like dan ook onze  Facebookpagina   en deel berichten! Of krijg

gratis onze dagelijkse of wekelijkse nieuwsbrief .