Recreatiegebied Berendonck in Wijchen staat morgen, zaterdag 19 augustus, in het teken van de urban sports (sporten in de openbare ruimte). Vanaf 14.00 uur is er een Open Workout Berendonck waaraan iedereen kan meedoen onder begeleiding van atleten.
Het evenement vindt plaats op Urban Sportspark Berendonck, een veelzijdige beweeglocatie met sporttoestellen. Samen met experts van krachtsportvereniging Kratos heeft Leisurelands, eigenaar van het recreatieterrein, ervoor gezorgd dat het sportterrein voor een brede doelgroep geschikt is.
Kees Rutten, directeur van Leisurelands, zegt: “Op ons urban sportspark kunnen jong en oud, van alle niveaus, komen sporten, spelen, bewegen en ontmoeten.”
Voor beginners is de Open Workout Berendonck een kans om te leren op welke manieren de verschillende toestellen gebruikt kunnen worden dank zij instructeurs die tips en tricks kunnen geven.
Verdeeld over de middag geeft een atleet van Kratos demonstraties en clinics, bijvoorbeeld over de sport ninja warrior.
Ook is er aandacht voor calisthenics, een van oorsprong oud-Griekse sport; het is in de kern fitness zonder apparatuur en gewichten waarbij je traint met je eigen lichaamsgewicht.
[caption id="attachment_134199" align="alignleft" width="920"]