4 mei herdenking Wijchen. Twee minuten stilte zeggen meer dan 1.000 woorden

04 mei 2017, 22:20 Nieuws
4 mei herdening wijchen 2017 0000
wijchen.nieuws.nl

‘Geef vrijheid door’, dat was ook het thema dat in Wijchen centraal stond tijdens de jaarlijkse herdenking op 4 mei bij het monument aan de Meerdreef in Wijchen. En zoals elk jaar was het weer indrukwekkend en blijft het een goede zaak om te blijven herdenken.

Ook dit jaar waren er weer diverse sprekers, was er zang en zorgde Stichting Samenwerkende Muziekverenigingen Wijchen voor de muzikale ondersteuning. Opvallende afwezige was oud-aalmoezenier Anton Klerkx. Hij overleed dit jaar op 87-jarige leeftijd.

Na het welkomstwoord door Johan Florusse, namens de gemeente Wijchen, was het woord aan burgemeester Hans Verheijen. Hij stond stil bij de vrijheid, "Geef vrijheid door". "Herdenken opdat we nooit vergeten dat een oorlog niet een drama van miljoenen is, maar miljoenen malen het drama van één!," twitterde burgemeester Verheijen.

Owen van Berkum las een gedicht voor met als titel "Laten we denken.....".Over het denken, herinneren en niet meer vergeten.

4 mei herdening wijchen 2017 0007

Jeske Pfundt en Imke Rokers zongen Say Something (A great big world).

Mw. Miek de Boer, namens Amnesty International, haalde de gevangenisbrieven van dichter Ed Hoornik eruit. Hoornik zat bijna twee jaar gevangen in een Duits concentratiekamp. Hij werd in 1945 bevrijd.

4 mei herdening wijchen 2017 0010

Roosmarijn Peters, leerlinge van de Paschalisschool, las het gedicht "Geen idee ?!?!?!" voor. Een gedicht van Sanne Bruins. .

4 mei herdening wijchen 2017 0018

Luitenant-kolonel van der Leegte stond stil bij de persoonlijke verhalen over de Tweede Wereldoorlog die gaan over moed en opoffering. Maar ook over de duistere kanten van de mens. Over verraad, de dood, onmacht en leugens. Over geknakte levens van militairen van 19, 20 en 21 lentes jong. Zij zijn nooit ouder geworden.

4 mei herdening wijchen 2017 0020

De twee minuten stilte waren indrukwekkend. Een ieder bezig met zijn/haar eigen gedachten. En wederom bleek dat twee minuten stilte meer zeggen dan 1.000 woorden.

Na de twee minuten stilte en het Wilhelmus werden er bloemstukken gelegd en mochten de aanwezigen een bloem bij het monument leggen.

4 mei herdening wijchen 2017 0024
4 mei herdening wijchen 2017 0041
4 mei herdening wijchen 2017 0034