De Week van de Mantelzorg heeft dit jaar als thema ‘Alledaags Geluk’. In deze week, van maandag 9 tot en met zondag 15 november, zijn er activiteiten voor alle inwoners die regelmatig zorgen voor een familielid, vriend, buur of andere naaste.
De themaweek is georganiseerd door de gemeente Wijchen. Op dinsdag 10 november, de landelijke Dag van de Mantelzorg, biedt de gemeente een middag- en avondprogramma bij De Leurse Hof aan. Inwoners kunnen zich hiervoor aanmelden.
Verplichtingen
Wethouder Pepijn Oomen: “Veel inwoners combineren de zorg voor een naaste met werk, een gezin en andere verplichtingen. Zij noemen zichzelf niet altijd mantelzorger, omdat ze denken dat het om kleine dingen gaat.
Het is belangrijk dat mantelzorgers weten dat zij een groot verschil maken
- Pepijn Oomen, wethouder
“Toch is het belangrijk dat zij weten dat zij een groot verschil maken. En dat de ondersteuning en waardering ook voor hen bedoeld zijn.”
Wethouder Pepijn Oomen. Foto: Henk Hulshof fotografie
Activiteiten
Met de Week van de Mantelzorg spreekt de gemeente deze waardering uit. Ze organiseert in deze week op meerdere dagen verschillende activiteiten.
De inwoner die mantelzorg verleent, mag iemand hiermee naartoe nemen. Dat kan de persoon zijn die de zorg ontvangt, maar ook iemand anders.
Aanmelden
Inwoners die mantelzorgen zijn op dinsdag 10 november welkom in
De Leurse Hof, (Leurseweg 4 in Leur) voor ontspanning, ontmoeten en eten. Deelnemers kunnen kiezen uit twee tijdstippen: een middagprogramma van 11.30 tot 14.00 uur of een avondprogramma van 17.45 tot 20.30 uur.
Aanmelden kan door een e-mail te sturen naar
[email protected]. Deelnemers dienen aan te geven of hun voorkeur uitgaat naar het middag- of avondprogramma en of zij iemand meenemen.
Mantelzorgwaardering
Gemeente Wijchen bedankt mantelzorgers ieder jaar ook met de ‘mantelzorgwaardering’. Dit jaar bedraagt deze waardering 50 euro. Aanvragen kan tot en met 31 december 2026. De voorwaarden en het aanvraagformulier staan op de
site van de gemeente.