De verplichte sanering van asbest komt steeds dichterbij. Goede sanering met evt. een combinatie van nieuwe daken met bijv. zonnepanelen of juist algehele sanering met een subsidie is o.a. onderwerp van gesprek bij beleid van provincie en landelijke
overheden. In Wijchen zijn ze al druk bezig.
Ook in Wijchen staan (bedrijfs)panden waarin asbest als bouw- en dakmateriaal is toegepast. In Wijchen zijn al diverse sloopmeldingen asbest ontvangen. Tot eind maart 2018 zijn er 28 sloopmeldingen voor bedrijfsmatige asbestverwijdering en 12 sloopmeldingen
voor particuliere verwijdering afgehandeld. Momenteel loopt er een aanvraag voor Oosterweg 265 (asbest /sloop van kippenschuren).
Er zijn mogelijkheden voor de eigenaren van asbesthoudende panden om subsidie van de rijksoverheid voor sanering van deze gebouwen of daken aan te vragen dan wel aanspraak te maken op andere regelingen.
Op de
website van de gemeente Wijchen wordt verwezen naar “het dossier asbest”, hier is een link opgenomen die verwijst naar een subsidieregeling verwijderen asbestdaken.