Bezoekerscentrum Leur wordt tijdelijk overgenomen door De Leurse Hof

18 jun 2015, 15:18 Nieuws
hxdqj7d47tpzmof2g3u1tjx4d bakoven 2
Ans Baars

In goed overleg tussen Landgoed Heerlijkheid Leur als verhuurder en Geldersch Landschap & Kasteelen (GLK) als huurder wordt de verantwoordelijkheid voor de openstelling van het bezoekerscentrum Leur gedurende de periode van 4 juli tot eind september 2015 overgenomen door Restaurant De Leurse Hof.

Heerlijkheid Leur BV is eigenaar van de Vlaamse schuur waar het bezoekerscentrum in gevestigd is. Geldersch Landschap & Kasteelen huurde de schuur maar zag nauwelijks verbeter- en ontwikkelmogelijkheden voor de exploitatie van het bezoekerscentrum. Daarom werd in maart besloten om per 1 juli 2015 een groot deel van de activiteiten voort te zetten op kasteel Hernen.

Het is niet alleen een initiatief van Frans Schoenaker (Leurse Hof). Ook Ton Baaijens (De Hagert), Carolien Guelen en wethouder Paul Loermans hebben een belangrijk aandeel in de verlengde openstelling.

Het bezoekerscentrum zal in juli t/m september in ieder geval open zijn op woensdag, zaterdag en zondag van 10.00- 18.00 uur. Ook de bakoven activiteiten kunnen blijven gecontinueerd op de gebruikelijke wijze. Landgoed Heerlijkheid Leur, GLK en De Leurse Hof zullen gedurende deze periode hun onderzoek voortzetten naar een langdurige regeling voor de publieke openstelling van het bezoekerscentrum Leur.

“De Leurse Hof zal gedurende genoemde periode verantwoordelijk zijn voor het beheer van het bezoekerscentrum, inclusief inzet medewerkers, vrijwilligers en bakoven. Het beheer zal in beginsel op dezelfde als op dit moment plaatsvinden en De Leurse Hof zal initiatief nemen tot overleg hierover met onder andere geïnteresseerde vrijwilligers,” aldus Frans Schoenaker, eigenaar van De Leurse Hof.

“Specifiek voor de bakoven hebben wij de afspraak dat de coördinatie vooralsnog blijft plaatsvinden door Ton Rothengatter namens GLK. Afspraken met De Leurse Hof en afstemming met de bakoven vrijwilligers zullen in overleg met hem worden gemaakt. Op grond van deze afspraak blijven de bakoven vrijwilligers, als zij dat willen, vooralsnog vrijwilliger bij GLK.

“Er liggen nog volop plannen om het Bezoekerscentrum ook voor andere activiteiten in te zetten. Wij zijn nog in gesprek met diverse partijen,” vertelt Frans. “Leur is klein, maar wij willen er voor zorgen dat er voldoende activiteiten zijn om zodoende bezoekers naar Leur te trekken.”

De initiatiefnemers hopen dat na deze tijdelijke oplossing er een oplossing komt om een definitieve publieke openstelling te garanderen.


Bakoven Leur