CDA Wijchen pleit voor een veiligere oversteek bij Supermarkt Alverna

10 jul 2017, 12:02Nieuws
heumenseweg groenewoudseweg 01
Elaine van Haren
Sinds in 2011 de weginrichting ter hoogte van de Groenewoudseweg / Heumenseweg is aangepast, is er een gevaarlijke situatie ontstaan. Het ontbreekt aan overzicht en een veilige oversteek.
Verkeer vanuit de Groenewoudseweg krijgt vaak geen voorrang van het veelal te hard rijdende verkeer op de Heumenseweg. De situatie is ronduit gevaarlijk, onoverzichtelijk en vraagt om een adequate oplossing. Er wordt op de Heumenseweg in Alverna te hard gereden en er wordt nauwelijks voorrang verleend aan van rechts komend verkeer.
Met een peuter aan de hand of achter een kinderwagen de weg oversteken is een ware uitdaging. Voor minder mobiele ouderen en minder validen die hun dagelijkse boodschappen willen doen is het gevaarlijk om het gewraakte kruispunt over te steken. De stoepranden zijn te hoog en er is geen oversteekpunt vanuit de Groenewoudseweg.
heumenseweg groenewoudseweg 00
"Als CDA fractie vinden wij dat deze situatie op korte termijn veiliger moet. De gemeenteraad van Wijchen heeft afgelopen donderdag €65.000 beschikbaar gesteld, om kruisingen te onderzoeken die geschikt gemaakt moeten worden voor de groeiende groep ouderen en minder validen. Het CDA Wijchen wil dat de situatie in Alverna daarbij wordt meegenomen en snel veiliger wordt. Dit is ook een uitdrukkelijke wens van het Dorps Ontwikkel Plan Alverna," licht Elaine van Haren toe. "Wij gaan er vanuit dat met de middelen die de raad beschikbaar heeft gesteld ook de situatie in Alverna meegenomen wordt voor een veilige oversteek. Dit naar aanleiding van het amendement dat is aangenomen in de raadsvergadering van 6 juli jl om een bestemmingsreserve in te stellen voor een “kwaliteitsimpuls openbare ruimte voor ouderen en personen met een handicap”. In deze raadsvergadering heb ik aangegeven dat deze kruising in Alverna gevaarlijk is en al jaren een doorn in het oog is van de Alvernezen. Het dagelijks oversteken naar een supermarkt zou per slot van rekening altijd veilig moeten zijn."
loading

Loading articles...

Loading