Deze week aandacht voor lezen en schrijven

08 sep , 13:00Nieuws
high-angle-man-holding-notebook
Magnific
De Wereldalfabetiseringsdag, die vandaag (dinsdag 8 september) wordt gehouden, is ook de start van de landelijke ‘Week van Lezen en Schrijven’. De komende week wordt extra aandacht gevraagd voor laaggeletterdheid, oftewel geletterdheid.
De Bibliotheek Wijchen heeft samen met DigiTaalhuis Wijchen (ROC, Stichting Lezen en Schrijven, gemeente Wijchen) een aantal activiteiten bedacht.

Taalhuiscollectie

In de bibliotheek staat een thematafel met makkelijk leesbare boeken van de Taalhuiscollectie. Op de Inspiratiewand hangen portretten met persoonlijke verhalen.
Verder wordt een bezoek gebracht aan het Repaircafé in het Achterom om daar met de bezoekers in gesprek te gaan over taal.

Basisvaardigheden

De bibliotheek in Wijchen is een plek waar iedereen welkom is, schrijft wethouder Pepijn Oomen in een column over deze week.
“Tijdens de Week van Lezen en Schrijven vragen we aandacht voor basisvaardigheden. Ook in Wijchen zijn er inwoners die moeite hebben met lezen, schrijven, rekenen of digitale zaken. Dat kan lastig zijn in het dagelijks leven. Bijvoorbeeld bij het lezen van een brief van de overheid, het maken van een afspraak of het regelen van zaken op internet.”

Duidelijke taal

Wie goed kan lezen en schrijven, staat sterker, zegt Oomen. Het geeft zelfvertrouwen en maakt het eenvoudiger om mee te doen in de samenleving.
“Daarom schrijven wij als gemeente zoveel mogelijk in duidelijke taal. Ook vinden we het belangrijk dat inwoners hulp kunnen krijgen als zij hun vaardigheden willen verbeteren.”

Spreekuur

Die hulp is gratis. Zo kunnen inwoners van Wijchen bij het DigiTaalhuis van de Bibliotheek Wijchen beter leren lezen, schrijven, spreken, rekenen en omgaan met de computer.
Elke dinsdag van 9.00 tot 9.30 uur is er in de bibliotheek op de eerste verdieping spreekuur van het DigiTaalhuis. Meer informatie is te vinden op de website; ook kan men bellen voor informatie: 06 15 82 43 81.
loading

Loading articles...

Loading