Eerste Winterkasteel Hernen succesvol en sfeervol! (fotoserie)

30 dec 2015, 10:11Nieuws
dsc 0198
Ans Baars
Op 29 december opende Kasteel Hernen voor het eerst haar deuren voor het nieuwe thema “Winterkasteel”. Een extra belevenis voor belangstellenden om bij kasteel Hernen de sfeer te proeven van de winter. Een bezoek meer dan waard dachten zo’n 250 à 300 bezoekers, waarvan 70% kinderen. Een groot succes voor de organisatie en de vele vrijwilligers die dit mogelijk hebben gemaakt.
Om volledig in de wintersfeer te komen was het kasteel open tot 18:00 uur. De bezoekers konden ervaren hoe het in het kasteel is in het donker, natuurlijk was er wel sfeervolle verlichting. Er was eten en drinken zoals glühwein, warme chocolademelk, zelf gemaakte geroosterde appeltjes of zelf gebakken wafeltjes. En om het helemaal knus en gezellig te maken kon je om het kampvuur zitten, genietend van de warmte.
Binnen in het kasteel waren er o.a. oude ambachten te bewonderen zoals handwerken en een lijnbaan voor de touwerij. Ook was er een zoektocht met de lamp door het kasteel, en werden er winterverhalen aan de bezoekers verteld.
dsc 00391
Een mooie middag met verschillende activiteiten uit de middeleeuwen voor zowel volwassenen als kinderen, opa en oma. Natuurlijk was er extra aandacht voor de kinderen. Zij konden een kasteeldiploma verdienen door spelletjes te doen en deze af te laten stempelen op de stempelkaart. Bij een volle stempelkaart kregen de kinderen een "echt" kasteeldiploma.
dsc 0087
Medewerker André Kersten: "De drijfveer was voor ons dat er tussen Kerst en Oud en Nieuw niets tot weinig georganiseerd wordt. Terwijl er voor de Kerst veel activiteiten zijn en kerstmarkten. En aangezien het winter is hebben we gekozen voor een "Winterkasteel". Het kasteel leent er zich goed voor om de bezoekers in winterse sferen te brengen en te laten zien hoe de winter in de middeleeuwen was. En wanneer ik kijk naar het aantal bezoekers, denk ik wel dat het geslaagd was."
Met Pasen in 2016 gaat het kasteel weer open voor publiek. Er zullen het gehele jaar door allerlei activiteiten zijn, het programma kunt u zien op .
dsc 0219
dsc 0034
dsc 0157
Tekst en foto door Ans Baars.
loading

Loading articles...

Loading