
De gemeente wil de mogelijkheden onderzoeken voor een atletiekhal. Bij Atletiekvereniging Wijchen leeft de wens om ook het indoorsporten aan de leden te kunnen aanbieden. Omdat in de regio Nijmegen/Venlo nog geen indoor atletiekvoorziening beschikbaar is, verwacht de gemeente dat de accommodatie voorziet in een behoefte voor de hele regio.
In de vergadering die om 16.00 uur begint, neemt de gemeenteraad een besluit over een krediet voor het onderzoek. De raadsvergadering is live te volgen via deze site.
In het project ‘Sporten en wonen tussen Havenweg en Leemweg’ wordt samen met vier sportverenigingen de mogelijkheden van een herindeling van het sportpark bekeken waardoor een toekomstbestendig sportpark ontstaat en er eveneens ruimte is voor woningbouw.
In de gesprekken is naar voren gekomen dat er behoefte is aan een overdekt accommodatiedeel dat ruimte biedt voor indooratletiek. Bovendien biedt een dergelijke hal ook ruimte aan andere maatschappelijke activiteiten.
Het college van burgemeester en wethouders ziet de meerwaarde van een dergelijke voorziening, maar het onderzoek naar de mogelijkheden hiervan valt buiten het project.
Daarom wordt aan de gemeenteraad gevraagd om middelen om nader te onderzoeken of er voldoende aanleiding, behoefte en draagvlak is om over te gaan tot realisatie van de hal.
Indooratletiek maakt een steeds groter onderdeel uit van het wedstrijdprogramma van de Atletiekbond. Bij Atletiekvereniging Wijchen (AVW) leeft de wens om ook dit onderdeel aan de leden te kunnen aanbieden.
Wanneer bovendien in de buitenlucht vanwege weersomstandigheden technische nummers niet verricht kunnen worden, kunnen activiteiten worden verplaatst naar binnen, zodat zij toch doorgang kunnen vinden.
Omdat de indoorhal voorziet in een behoefte voor de hele regio, gaat het college ervan uit dat dit flinke voordelen oplevert voor de exploitatie.
Een indoorfaciliteit zorgt er niet alleen voor dat de leden van AVW hun trainingen ook overdekt kunnen doen. De verwachting is dat ook andere atletiekverenigingen uit de regio gebruik zullen maken van de hal.
De multifunctionaliteit van de accommodatie wordt daarnaast aanzienlijk vergroot: de hal kan eveneens worden gebruikt door fysiotherapeuten voor revalidatie, door scholen voor bewegingsonderwijs, door kinderopvang om ook bij slecht weer te kunnen spelen en voor het aanbieden van nieuwe activiteiten voor verschillende doelgroepen.
De raad beslist vandaag over een budget van 50.000 euro om een onderzoek te starten naar de haalbaarheid van een atletiekhal op sportpark De Wijchert.