Vanaf 15 oktober start de gemeente Wijchen met het plaatsen van bladkorven. Met de bladkorven willen zij graag meewerken aan een schone straat. De bladkorven worden voor het grootste deel op dezelfde plekken als vorig jaar neer gezet. De volgorde van plaatsing hangt af van de periode waarin de bomen hun blad verliezen. Op
www.wijchen.nl vindt u een lijst waarin staat waar en wanneer zij een bladkorf in uw straat zetten.
Wanneer legen zij de bladkorven?
Door de week heen legen ze in Wijchen de bladkorven. Is de bladkorf in uw straat al eerder vol? Dan kunt u dit digitaal melden bij de wijkbeheerder via de MijnGemeente App of
www.wijchen.nl/meldingdoen . Bladkorven in de kerkdorpen legen we alleen wanneer bewoners doorgeven dat ze vol zijn.
Aanvragen nieuwe bladkorven
U kunt helaas geen nieuwe bladkorven aanvragen. Deze vragen neemt men dan mee naar volgend jaar. Valt het blad sneller. Dan kan er misschien een bladkorf eerder vrij komen.
Voor het gebruik van de bladkorven zijn er een aantal regels opgesteld:
- In de korven hoort alléén bladafval. Dus geen takken en snoeiafval.
- In de korven mag u alleen het bladafval doen van gemeentebomen. Het is dus niet de bedoeling dat u hier uw snoei- of tuinafval in doet.
- Afval zoals lege flessen, vuilniszakken en plastic zakken met afval mogen niet in de korven.
- Bij misbruik, vernieling of diefstal van onderdelen wordt de korf weggehaald.
- Bladkorven 2018.pdf

(41,77 KB)