
De hockeyvrouwen van MHC Wijchen hebben zich goed hersteld van de nederlaag vorige week tegen Oirschot. In de uitwedstrijd tegen HCAS, de nummer 7 van de competitie, werd een knappe 4-2 overwinning behaald.
De focus ligt nu op de wedstrijd van komende vrijdag: dan spelen de vrouwen in de kwartfinale van de beker tegen De Reigers uit Hoofddorp.
In Asten tegen HCAS begon Wijchen scherp. Ondanks het vele balbezit werd er weinig gecreëerd en werd de thuisploeg het eerst gevaarlijk, na onoplettendheid achterin. Daarna ging het spel op en neer, maar er werd niet gescoord.
In het tweede kwart kreeg Wijchen weer wat meer grip op het spel en wist het meerdere kansen te creëren. Deze werden niet verzilverd, waardoor er met 0-0 gerust werd.
Na rust wist Wijchen via Fleur Theunissen en Dominiek Rutten op een mooie voorsprong te komen. In het vierde kwart maakte de thuisploeg de 1-2. Fientje Smits wist na een goed uitgespeelde aanval echter de derde voor Wijchen te maken: 1-3.
Dit doelpunt gaf Wijchen te veel vertrouwen, want vanaf de afslag was het HCAS dat wist te scoren. Echt spannend werd het echter niet, want door een doelpunt van opnieuw Smits kwam de eindstand op het scorebord: 2-4.
Wijchen speelt komende vrijdag, 19 april, thuis (20.30 uur) de kwartfinale in het bekertoernooi om de Silver Cup tegen De Reigers uit Hoofddorp. Die zondag erop staat ook thuis, de nummer 2 uit de competitie, Oss, op het programma (12.45 uur).