
In het Kunsthuis in Wijchen is deze maand een expositie te zien met werk van Hans van Mameren. Voor het oog toont schilderijen, tekeningen, etsen en houtsnedes.
Van Mameren beschrijft zijn werk als deels persoonlijke beleving en ervaring, waarbij hij steeds zoekt naar een eigen stijl. De tentoonstelling is vanaf zaterdag te zien.
De Wijchense kunstenaar volgde zijn opleiding aan de kunstacademie Arnhem en is vele jaren werkzaam geweest als vakdocent tekenen en handvaardigheid.
In het besef dat elke kunstenaar schatplichtig is aan voorgangers laat Van Mameren zich inspireren door kunstenaars met wie hij affiniteit voelt. Niet om iets te kopiëren, maar om hun inzicht te gebruiken om verder te kunnen. Zodoende wordt het verleden doorgetrokken naar het heden.
Hans van Mameren geeft graag de werkelijkheid weer, maar met fantasie, om er een beetje een droomwereld van te maken. Het schilderen is voor hem een gedroomde werkelijkheid.
Zijn werk is gevarieerd, met veel aandacht om de sfeer te treffen van de woon- en leefomgeving, en van bijvoorbeeld het Venetiaanse carnaval. Naast schilderijen en tekeningen maakt hij ook graag grafisch werk.
De expositie Voor het oog
is tot en met 30 juli te zien in het Kunsthuis aan de Kasteellaan, op zaterdagen en zondagen van 12.00 tot 17.00 uur.