
De Hartstichting heeft onderzoeker Floris Schreuder van het Radboud UMC in Nijmegen een Dekkerbeurs toegekend, een persoonlijke onderzoeksbeurs voor getalenteerde wetenschappers. Met de beurs kan hij de komende jaren onderzoek doen naar hart- en vaatziekten.
Floris Schreuder onderzoekt of hersenschade die ontstaat ná een hersenbloeding (de zogenoemde secundaire hersenschade, SHS) te verminderen is. SHS ontstaat na een hersenbloeding als gevolg van een ontstekingsreactie. Hierdoor beschadigt omliggend gezond hersenweefsel, wat een negatieve invloed heeft op het herstelproces. Het onderzoek is erop gericht de ontsteking te remmen. Dit kan mogelijk door de bloeduitstorting te verkleinen via een kijkoperatie of door een ontstekingsremmer te gebruiken.
In totaal kreeg de Hartstichting voor deze ronde 66 aanvragen voor een Dekkerbeurs. Tien daarvan werden als besten beoordeeld, naast Schreuder zijn er nog negen andere onderzoekers die een beurs krijgen. Eind 2019 volgt nog een laatste ronde.
Dekkerbeurzen zijn vernoemd naar dr. E. Dekker, oud-directeur van de Hartstichting. Dekker was in Nederland de initiator van de burgerhulpverlening bij een hartstilstand. Dekkerbeurzen zijn persoonsgebonden beurzen voor talentvolle hart- en vaatonderzoekers in verschillende stadia van hun carrière. Met de beurzen stelt de Hartstichting talentvolle onderzoekers in staat om een volgende stap in hun carrière als onderzoeker te maken. De Dekkerbeurzen helpen hen een eigen onderzoekslijn op te zetten en uit te bouwen. De beurzen worden dit jaar voor de 33e keer uitgereikt.