
Voor veel mensen breekt de zomervakantie weer aan of zijn al op vakantie. Na een jaar hard werken een welverdiende periode voor rust, ontspanning, lekker bezig zijn, kortom “alles mag, niets moet”. Een mooie gelegenheid om eens een kijkje te nemen in ons eigen gemeente Wijchen met haar zeven kerndorpen. Dit is de laatste in de serie.
Door het drukke alledaagse leven staan wij er niet zo gauw meer bij stil, maar wij wonen in een fantastische regio en in een schitterende omgeving. Echt een mooie vakantieroute om Wijchen weer eens beter te leren kennen en te ontdekken.
Deze keer nemen we u mee naar Wijchen.
Wijchen ligt op de grens tussen Gelderland en Noord-Brabant en is als dorp zodanig gegroeid dat het nu zit in de overgangszone tussen dorp en stad genaamd “storp”, (samentrekking van "stad" en "dorp"). Het is goed en mooi vertoeven in Wijchen, een mooi dorp met voor iedereen wel wat wils. In het hartje van Wijchen een mooi winkelcentrum met een mooi plein met terrasjes voor je natje en droogje tijdens het winkelen. Vele Wijchenaren vinden het heerlijk om langs “Het Meer” te wandelen, een mooi stukje natuurgebied vlak bij het centrum.
De trots is het Rijksmonument het Kasteel van Wijchen, dat in de dertiger jaren in handen van de gemeente Wijchen kwam. In de jaren negentig heeft het kasteel een grondige restauratie ondergaan. Sinds 1996 zijn het Museum Kasteel Wijchen en de raad- en trouwzalen van de gemeente in het kasteel gehuisvest. Het is zeker de moeite waard om een bezoek te brengen aan het prachtige kasteel van Wijchen.
Wijchen.nieuws.nlgeeft u alvast een impressie. Wij wensen u veel kijkplezier!
Klik op de eerste (bovenste) foto en blader door het album. Tekst en foto's door Ans Baars
















