In boom vastgebonden dode havik in Wijchen

28 jan , 16:17 Nieuws
Scherm­afbeelding 2026-01-28 om 13.44.59
Dierenambulance Maasland

Aan een boom langs de Balgoijseweg in Wijchen is afgelopen zondag een dode havik gevonden. De vogel bleek met zijn poten aan de boom vastgebonden te zijn.

De havik werd aangetroffen door een buurtbewoonster die vrijwilliger is bij Dierenambulance Hokazo in Uden. Zij reageerde op een oproep in de buurtapp.

Aangifte

De dode vogel ligt momenteel bij het opvangcentrum in Uden. De vrouw heeft inmiddels aangifte gedaan bij de politie.

Omdat het in haar werkgebied ligt wil Dierenambulance Maasland samen met de politie achterhalen wat er is gebeurd. "Het gebeurt wel vaker dat dode dieren worden aangetroffen, maar hierbij gaat het om een opmerkelijke en zorgwekkende vondst", aldus de dierenambulance op Facebook.

Meldingen

Wie meer weet over dit voorval kan contact opnemen met de politie in Wijchen of Meldpunt 144 waar meldingen gedaan kunnen worden over dierenmishandeling en -verwaarlozing.

619022099_1329666589197200_2771258320906027570_n
De havik was aan beide poten vastgebonden. Foto: Dierenambulance Maasland