De leerlingen van basisschool Roncalli uit Balgoij waren in maart 2015 winnaar van de Kindergemeenteraad 2015. Het winnende voorstel, Jong en oud, hield in dat alle groepen 8 van de Wijchense basisscholen twee bijeenkomsten gaan organiseren voor ouderen.
Op woensdag 6 januari 2016 start de reeks bijeenkomsten om 12.30 uur in basisschool Roncalli aan de Boomsestraat in Balgoy. Tijdens de eerste bijeenkomst gaat de helft van de leerlingen koken voor ouderen. Zij worden daarbij begeleid door professionele koks. De andere helft van de leerlingen verandert een ruimte in de school tot echt restaurant, ontvangt de gasten en serveert het eten.
Het voorstel van basisschool Roncalli beschrijft het doel van deze bijeenkomsten als volgt: “Het doel van deze projecten is om kinderen en ouderen met elkaar in contact te brengen. Zo leren kinderen en ouderen van elkaar, leren zij respectvol met elkaar omgaan, en leren zij wat ze aan elkaar kunnen hebben. Ook geeft dit eenzame ouderen een leuke dag.”
De opzet van de tweede bijeenkomst bepalen de ouderen. Zij mogen aangeven wat ze een leuke activiteit vinden om samen met de leerlingen te doen.
De Kindergemeenteraadis een initiatief van de werkgroep burgerparticipatie van de gemeenteraad van Wijchen om kinderen al op jonge leeftijd te betrekken bij de politiek. Het doel is hen op een leuke en leerzame manier te leren hoe de democratie werkt door hen zelf in discussie te laten gaan met andere kinderen. Elke school vaardigt één of meerdere kinderen af uit hun groep(en) 7.
Ook in 2016 vergadert de kindergemeenteraad een aantal keer in het Kasteel van Wijchen. Dit zijn de data:
Installatie kinderraadsleden en kennismaking: woensdag 13 januari, 14.30 – 16.30
Presentatie voorstellen deel 1: woensdag 27 januari, 14.30 – 16.30
Presentatie voorstellen deel 2: woensdag 17 februari, 14.30 – 16.30
Besluitvormende raadsvergadering: woensdag 2 maart, 14.30 – 16.30
Op de foto alle jeugdige deelnemers in 2015