Nepalese zilversmid bezoekt Wereldwinkel

08 mei , 14:55Nieuws
Scherm­afbeelding 2026-05-07 om 12.08.15
Dambar Silver
Zilversmid Dambar bezoekt elk jaar ons land.
Een Nepalese zilversmid bezoekt op Hemelvaartsdag de Wijchense Wereldwinkel om zijn sieraden te tonen. Met meer dan 30 jaar ervaring in het handmatig vervaardigen van zilveren sieraden staat Dambar bekend als een meester in zijn vak.
Kunstenaar Dambar Biswokarma werkt in Kathmandu en heeft zijn vaardigheden ontwikkeld met steun vanuit Nederland. Hij leidt jong talent uit kansarme gezinnen op, zodat zij een betere toekomst hebben.

Zilverfabriek

Meer dan 20 jaar geleden is hij opgeleid tot zilversmid en beheert al vele jaren met succes een eigen werkplaats. Hij leidt jongens en mannen afkomstig uit de laagste kaste in deze zilverfabriek op tot zilversmid zodat zij zichzelf en hun familie financieel kunnen onderhouden.

Workshops

Om zijn werknemers (onder wie familieleden) aan het werk te kunnen houden, bezoekt hij elk jaar ons land, organiseert dan workshops en verkoopt zijn sieraden.

Wereldwinkel

Zilversmid Dambar Biswokarma laat zijn bijzondere sieraden zien in de Wijchense Wereldwinkel aan de Touwslagersbaan 8 in Wijchen. Bezoekers zijn die dag (donderdag 14 mei) welkom tussen 10.00 en 17.00 uur.
loading

Loading articles...

Loading