
Muziekkring Wijchen heeft voor het concert van 8 januari Het Nijmeegs Koper Konsort op het programma staan. Het Nijmeegs Koper Konsort ( met een K) bestaat uit tien koperblazers uit Nijmegen en omstreken. Het concert is in De Schakel en de aanvang is is om 14.00 uur.
Het ensemble kent al zijn oorsprong in 1978 en heeft sindsdien in wisselende bezettingen kopermuziek uit met name de barok en renaissance ten gehore gebracht. Na jaren stil te hebben gelegen rond de eeuwwisseling, kende het ensemble in 2013 een doorstart met nieuwe koperblazers maar ook een aantal muzikanten van het eerste uur. De huidige bezetting bestaat uit tien enthousiaste amateur- en semiprofessionele musici onder de bezielende leiding van Dick Bolt, de bastrombonist van het Gelders Orkest en tevens dirigent van verschillende harmonieorkesten en ensembles. De werken die op het repertoire staan variëren van Barok tot eigentijds, waarbij met name de werken van Giovanni Gabrieli geliefd zijn bij het ensemble. Het gedeelde enthousiasme voor kopermuziek leidde tot de oprichting van het Nijmeegs Koper Konsort en is nog steeds de drijfveer om samen muziek te maken.
In het tweeëntwintigjarige bestaan werden vele concerten verzorgd in Nederland, Duitsland en Frankrijk. Bij diverse feestelijke en plechtige gelegenheden trad het NKK aan als muzikale onderstreping van het gebeuren. Diverse koren in Nijmegen en omgeving hebben het NKK verzocht om hun concerten op te luisteren.
Trompet:
Cees Hazenberg
Paul Vlieks
Simon van der Zandt
Robert de Bruin
Olga van Kouwen*
Arnoud Ringelberg*
Trombone:
Edwin Menheere
Ton van Bruggen
Piet van der Zandt
Igor Claassen
Hoorn:
Anneloes van Venetië
Tom Grimbergen*
Bastiaan Grimbergen*
Chrit van Rijt*
Tuba:
Hub Laeven