Op zondag 8 november vierde Alziësto (AlvernaZingtEnSpeeltToneel) haar jubileumconcert ter ere van het 60-jarig bestaan. Dit gebeurde in de Schakel. Alziësto heeft deze middag de bezoekers meegenomen naar een muzikale reis waar het publiek heeft kunnen genieten van een mooi muzikaal optreden onder leiding van Jacques Lemmens.
Het jubileumconcert werd opgeluisterd samen met Zang Veredelt uit Cuijk en het Kerkeveld Orkest uit Wijchen. Lady speaker Erica Verbeeten verwelkomde de bezoekers, wethouder Paul Loermans met zijn echtgenote en erelid Nellie Wordrager-van het Hof.
60 Jaar geleden werd Nellie Wordrager gevraagd door Pater Theofried van Wel of zij bij het Alziësto koor wilde komen zingen. Nellie heeft thans de mooie leeftijd van 89 jaar bereikt en is 5 jaar geleden gestopt met zingen bij het koor, maar is nog steeds (ere)lid. Nellie vertelt: “Zingen gaat moeilijker maar het welbekende en zeer mooie Ave Verum kan ik nog steeds helemaal meezingen”.
Bezoekers konden genieten en luisteren naar prachtige liederen van Schumann en Mozart. Muziek met tekst gebaseerd op de beroemde speech van “Marten Luther King: I have a dream”, schitterend gecomponeerd door Mary Donnely. En niet te vergeten het prachtige en gevoelige Ave Verum. Soliste Julia Burgers vertolkte op een prachtig wijze het Ierse volksliedje “Down bij the Sally Garden”.
Ans Baars
Het publiek was opgetogen, vol enthousiasme, en heeft met respect geluisterd naar de mooie uitvoering van een mooi en muzikaal optreden van het jubileumconcert. Kortom een gezellig en geslaagde muzikale middag om het jubileum te vieren!