RepaircaféWijchen staat voor een bijzonder jaar

04 jan 2024, 15:24 Nieuws
schermafbeelding 2023 05 03 om 114536
RepairCaféWijchen

Het jaar 2024 wordt voor RepaircaféWijchen een bijzonder jaar. Op zaterdag 5 oktober bestaat het 10 jaar. “Dat gaan we op een bijzondere manier vieren”, zegt Johan de Kievit van het RepaircaféWijchen. “We informeren de mensen later meer daarover, maar ze kunnen deze datum alvast in hun agenda noteren.”

In wijkcentrum OZO aan de Urnenveldweg 10 in Wijchen wordt komende zaterdag, 6 januari, het eerste Repaircafé in het nieuwe jaar gehouden.

Veel bezoekers

De editie van het RepaircaféWijchen van december 2023 was een succesvolle, zegt De Kievit. “Lekker druk, veel bezoekers, veel kunnen repareren en nog steeds bezoekers die voor de eerste keer bij ons kwamen! Dat vinden we leuk.”

Goede berichten

Gevraagd naar de reden waarom mensen komen, horen de vrijwilligers uiteenlopende redenen: “Ik had niets om te repareren, ik heb het eerst zelf geprobeerd, mijn partner kan het niet meer, ik hoor goeie berichten over wat jullie kunnen, et cetera”, aldus De Kievit.

schermc2adafbeelding 2024 01 03 om 102537
Vintage platenspeler wordt onder handen genomen. Foto: RepaircaféWijchen

Buisversterker

Een bijzonderheid was dat afgelopen keer door een jonge vrouw een platenspeler mét een buisversterker ter reparatie werd aangeboden.

“Bijzonder, dat is zeker en het apparaat trok dan ook de aandacht van alle mannen op het werkstation elektrische apparaten. Of het apparaat gerepareerd kon worden weet ik niet meer; we hebben zeker géén buizen op voorraad. Wellicht dat de trotse eigenaar zelf op zoek is gegaan.”

Inbrengen

Het Repaircafé, dat elke eerste zaterdag van de maand is geopend, begint komende zaterdag, 6 januari, om 10.00 uur en duurt tot 13.00 uur. Men kan tot 12.30 uur spullen inbrengen om te laten herstellen of repareren bij wijkcentrum OZO.