Twee bijeenkomsten over 'Het boek Tobit'

12 jan 2024, 14:00 Nieuws
327c0d dad1f6a68e3d4efdb4c6fbb84f3f3727mv2
Rijksmuseum

In De Schakel in Wijchen wordt op dinsdag 16 januari de eerste van 2 bijeenkomsten gehouden waarin Het boek Tobit centraal staat. Het is een boek over de reis van het leven en over angsten die overwonnen worden.

Buiten de canonieke boeken (heilige geschriften met een bijzonder, goddelijk gezag) zijn er andere werken geschreven over de kern van het bestaan. Een van die boeken is Tobit .

Ballingschap

De naam Tobit komt van het Hebreeuwse Tobia en betekent zoveel als ‘mijn god is Jahweh’. Het verhaal wordt gedeeltelijk verteld in de ik-vorm. Tobit is afkomstig uit het koninkrijk Israël en door de Assyriërs in ballingschap gevoerd. Hij is getrouwd met Anna. De hoofdrollen in het verhaal zijn voor een vader en zijn zoon: Tobit en Tobias.

Kleine schat

De vader houdt zich bezig met het begraven van lijken van (joodse) mensen die gevallen zijn na de invasie van Sanherib. Hij is koning van Assyrië en straft Tobit door al zijn bezittingen te plunderen. Tobit, oud en blind geworden, heeft in het verleden een kleine schat achtergelaten bij iemand in Medië, en stuurt zijn zoon Tobias op pad om die op te halen.

Bijeenkomsten

Wie kennis wil maken met Het boek Tobit

is welkom op de bijeenkomsten van dinsdag 16 en dinsdag 30 januari. Aanvang 20.00 uur. Meer informatie: ds. Dick Sonneveld ( [email protected] ).