Tweede CoderDojo in Wijchen-Noord

11 okt 2016, 16:00Nieuws
b75f2aba 4f0e 4681 9a52 d4d96b6502b9
Gosse Dousma
Op zaterdag 15 oktober a.s. vindt van 13.00 – 16.00 uur de tweede CoderDojo plaats in brede school Noorderlicht aan de Roerdompstraat 76 te Wijchen. Bij een Coderdojo gaan ze aan de slag met computers en het programmeren daarvan.
Deze keer staat in het teken vanLego-Mindstorms en games maken met Scratch. Voor meer informatie over Coderdojo kun je terecht bij www.coderdojo.nl .
Het is een activiteit voor jongens en meiden vanaf 8 t/m 14 jaar. Kinderen jonger dan 12 jaar mogen komen onder begeleiding van een ouder. Deelname is gratis!
Kom je ook? Je moet je wel even aanmelden, dat kan via de website
. Er zijn nog maar een paar plaatsen, dus doe dit snel!
Wat is CoderDojo?
CoderDojo is een door vrijwilligers opgezette beweging die staat voor het houden van gratis sessies programmeren voor jonge mensen. Elke CoderDojo kan anders zijn en staat volledig los van andere Dojo's.
Bij een Dojo leren jonge mensen, tussen de 7 en 17 jaar, programmeren, websites bouwen, apps ontwikkelen, programma's te maken, games te maken en meer. Dojo's worden opgezet en georganiseerd door vrijwilligers. Naast het leren programmeren, ontmoeten deelnemers ook anderen met dezelfde hobby, delen deelnemers waar ze aan het werken zijn en maken ze nieuwe dingen. CoderDojo maakt leren programmeren tot een leuke, sociale ervaring. CoderDojo legt ook veel nadruk op gratis software en heeft wereldwijd een breed netwerk aan vrijwilligers. Zij heeft slechts één regel: "Boven Alles: Wees Cool!", pesten en liegen is niet cool. Om aan een Dojo mee te doen, kun je er een bij jou in de buurt zoeken of zelf een opstarten (zoals Wijkvereniging Wijchen-Noord recent heeft gedaan).
loading

Loading articles...

Loading