In het Kunsthuis in Wijchen zijn vanaf komende zaterdag fotomontages, mixed media en 3D -werk van Van Lieshout VI te zien. Het is het pseudoniem van Suzan van Lieshout (1968). De titel van de tentoonstelling is Reis naar binnen .
Belangrijke thema’s in het werk van Van Lieshout VI zijn de (on)maakbaarheid van het bestaan, tijd (vergankelijkheid) en natuur. “Mijn werk is moeilijk in een hokje te plaatsen, omdat ik me steeds laat leiden door wat mij op een bepaald moment het meest bezighoudt”, aldus de Nijmeegse kunstenares.
Van Lieshout VI werkt in diverse kunstdisciplines. “De kern van mijn autonome werk is meestal echter de fotografie die ik als basis gebruik voor verder experiment en bewerking. Hoewel meestal fotografie het vertrekpunt is, werkt ze ook met bijvoorbeeld gips of 3D-pen.
Haar liefde voor taal bracht haar tot het schrijven van een praktisch boek over zen en balans, samen met Arno van Haren, dat binnenkort verschijnt en waarvan zij zelf ook de grafische vormgeving verzorgt.
Reizen is voor Van Lieshout VI een belangrijke voedingsbron. Jaren werkte ze vanuit de stelling ‘de kunst van leven is thuis zijn alsof je op reis bent’. Door het werk aan het boek over zen heeft ze een nieuwe bestemming toegevoegd: de reis naar binnen. In deze expositie zal de start van dit project te zien zijn.
De expositie Reis naar binnen is vanaf zaterdag 5 augustus te zien tot en met zondag 27 augustus in het Kunsthuis aan de Kasteellaan 13 in Wijchen (naast Kasteel Wijchen. Bezoekers zijn welkom op zaterdagen en zondagen tussen 12.00 en 17.00 uur.