
Batenburg staat zondag, 30 juli, weer in het teken van de Batenburgse Dag. Het is een jaarlijks evenement dat sinds 1977 wordt georganiseerd in het stadje aan de Maas.
De dag wordt georganiseerd door vrijwilligers van 3 verenigingen in Batenburg, carnavalsvereniging De Stadspompers, tennisvereniging ’t Heufke en voetbalvereniging Batavia.
De 3 verenigingen zetten jaarlijks een braderie op met als vaste datum ‘de laatste zondag van juli’. De braderie bestaat uit zo’n 150 kramen, vele verkoopwagens en diverse grondplaatsen en trekt jaarlijks ongeveer zo’n 8000 bezoekers uit de gehele omtrek.
Bezoekers aan de Batenburgse Dag kunnen gratis parkeren en alle kinderattracties zijn eveneens gratis. Alleen bezoekers boven de 12 jaar betalen entree.