Het is een goede traditie om voorafgaand aan de opening van de Special Olympics een Olympische vlam hardlopend te vervoeren. Dat heet de Torch Run. Donderdag werd de fakkel vanaf 17.45 uur vervoerd van het Wijchense politiebureau aan de Meester van Coothlaan naar het kasteel van Wijchen. Burgemeester Verheijen, de wethouders, ouders en liefhebbers waren aanwezig om de sporters te verwelkomen.
Ook de Wijchense deelnemers van sc Woezik (Voetbal+) aan de Special Olympics liepen mee vanaf het politiebureau naar het kasteel. En ze waren enthousiast en hadden duidelijk zin in het evenement.
Ze kregen een cadeau en een warme hand mee van de burgemeester.
Om 18.30 uur werden de sporters uitgezwaaid en vertrokken ze per politiebus naar de atletiekbaan in Nijmegen.
Special Olympics 2016 in Wijchen!
Vrijdag 1 juli gaan de Special Olympics Nationale Spelen 2016 met 2400 sporters van start. In Wijchen zijn er drie locaties waar u komend weekend terechtkunt om te genieten van paardensport, voetbal, judo én basketbal. Dat wil niemand missen, u komt toch ook?
Waar kunt u gaan kijken?
Toeschouwers zijn zaterdag van 8.00 tot 17.30 uur en zondag van 8.30 tot 16.30 uur van harte welkom op manege Prinsenbankhoeve aan de Groenestraat 47. Voor judo én basketbal moet u zijn in sporthal Arcus: zaterdag van 11.00 tot 18.30 uur (judo en basketbal) en zondag van 9.00 tot 16.00 uur (judo). Voor het voetbal gaat u zaterdag van 9.30 tot 15.15 uur en zondag van 9.30 tot 17.15 uur naar Sportclub Woezik. Deze tijden zijn onder voorbehoud. Kijk op
www.specialolympics2016.nlvoor actuele informatie over tijden, deelnemers en achtergronden.
Zij gaan het doen voor Wijchen en sc Woezik