Vierdaagse Orkest duikt in de jaren tachtig

01 jul , 14:56 Wijchen
vierdaagse orkest wijchen dick vogelzang
Dick Vogelzang
Het Vierdaagse Orkest tijdens een eerder optreden op de Markt in Wijchen

Met een show in het teken van de jaren tachtig, toert het Vierdaagse Orkest deze zomer weer door het Rijk van Nijmegen en Land van Cuijk. Op dinsdag 15 juli speelt het orkest vanaf 19.30 uur op de Markt in Wijchen.

Het programma loopt van powerballads tot popklassiekers, van filmmuziek tot musicalshits: de show gaat ‘back to the 80s’. Er zijn hits te horen van Whitney Houston en Toto, plus soundtracks van films als Ghostbusters en E.T. Ook liefhebbers van musicals komen aan hun trekken met nummers uit Annie en Fame.

‘Vette nummers’

“In de jaren tachtig zijn zóveel vette nummers gemaakt dat we er een heel concert mee kunnen vullen. We dachten dit jaar: waarom niet?”, vertelt William Bongers (39) uit Sint-Anthonis. Hij is al 20 jaar trompettist in het orkest, 17 jaar bestuurslid en sinds dit jaar voorzitter.

Trombonist Barís van Leersum (midden), sinds 3 jaar actief met het Vierdaagse Orkest. Foto: Jorick de Kruif
Trombonist Barís van Leersum (midden), sinds 3 jaar actief met het Vierdaagse Orkest. Foto: Jorick de Kruif

Wijchens talent

Barís van Leersum (22) uit Wijchen kwam al van kleins af aan luisteren naar het Vierdaagse Orkest op de Markt: “Altijd heb ik gedacht: wat een spectaculaire show zetten zij neer. Intussen doe ik alweer 3 jaar mee. Het is fantastisch om als artiest op het podium te zitten en deel te zijn van dit mooie orkest.”

Regio

Het Vierdaagse Orkest bestaat in totaal uit ruim 70 muzikale talenten uit de regio. Twaalf van hen doen dit jaar voor het eerst mee. De helft van het orkest is tussen de 15 en 35 jaar oud.

Naast Wijchen treedt het Vierdaagse Orkest op in Boxmeer, Cuijk, Groesbeek en Nijmegen van 12 tot en met 19 juli.