De Wim Kattenberg Prijs 2025 is toegekend aan Jan Reijnen uit Puiflijk vanwege zijn grote bijdrage aan het behoud van gebouwen en erfgoed in Tweestromenland. Naast Reijnen waren ook Ben Teubner, conservator van Museum Kasteel Wijchen, en Willeke Guelen genomineerd.
In aanmerking voor de prijs komen mensen die zich net als Wim Kattenberg met passie toeleggen op de geschiedenis en het erfgoed van Tweestromenland, daar veel mee bereiken en een voorbeeld zijn voor vele anderen.
Jan Reijnen is betrokken geweest bij vele activiteiten en publicaties op het gebied van geschiedenis en erfgoed in Tweestromenland. Zo was hij de drijvende kracht achter de restauratie van stoomgemaal De Tuut in Appeltern. Hij was ook mede-initiatiefnemer van de canon Verhaal Tussen Maas en Waal, waarin de rijke geschiedenis van het gebied toegankelijk is gemaakt voor een breed publiek.
Naast Jan Reijnen waren nog twee mensen genomineerd voor de Wim Kattenberg Prijs 2025: Willeke Guelen en Ben Teubner. Guelen richt zich op de betekenis van verhalen uit het verleden en verbindt onderwijs, bedrijfsleven en overheid rond erfgoed en geschiedenis.
Ben Teubner speelt al 30 jaar lang een belangrijke rol bij vele activiteiten in Museum Kasteel Wijchen, waaronder collectiebeheer, tentoonstellingen en erfgoededucatie.
Voor de Wim Kattenberg Prijs 2025 ontving de jury 17 voordrachten voor in totaal 14 personen. De jury zegt blij verrast te zijn met het aantal en de kwaliteit van de voorgedragen personen. Daaruit blijkt wel hoezeer geschiedenis en erfgoed in de regio leven, aldus de jury.
Museum Kasteel Wijchen, Museum Tweestromenland en de Historische Vereniging Tweestromenland hebben de prijs ingesteld ter ere van Wim Kattenberg (1933-2024). Kattenberg stond decennialang bekend als dé historicus van het rivierengebied.
De winnaar ontvangt een kunstwerk van Harrie Gerritz, vooraanstaand verbeelder van het rivierenlandschap. In 2027 wordt de Wim Kattenberg Prijs opnieuw uitgereikt.