Vrijheid door de ogen van kunstenaars

23 apr , 16:10 Cultuur
schermafbeelding 2025 04 23 om 115615
Kunstkring Wijchen
Een collage van ingestuurde werken voor de expositie

Ruim 50 kunstwerken die het thema vrijheid verbeelden, zijn de komende maand te zien in Kunsthuis Wijchen. Elk stuk is een persoonlijke visie van de kunstenaar die hiermee aangeeft wat vrijheid voor hem of haar betekent.

Deze expositie Verbeeld de Vrijheid geeft het thema vrijheid weer vanuit verschillende perspectieven en biedt een platform voor kunstenaars en makers uit de regio Wijchen.

Begrip vrijheid

Ruim 50 makers uit Wijchen en omstreken hebben zich aangemeld met een kunstwerk – foto’s, schilderijen en sculpturen – dat hun vrijheid verbeeldt. Het begrip vrijheid wordt op vele manieren geïnterpreteerd: vrijheid na oorlog, te mogen zijn wie je bent en daardoor jezelf te kunnen zijn, vrijheid om te mogen doen wat je wilt en waar je wilt, om te mogen protesteren.

Maar ook vrijheid uit afgeslotenheid, om los van alle banden te mogen leven, vrijheid waarin kinderen en huisdieren kunnen spelen, dansen en springen, het ultieme gevoel op plekken, omgeven door de ‘grootheid’ van de natuur.

Manifestatie

De expositie, die op zaterdag 3 mei wordt geopend, maakt deel uit van de manifestatie MEERkunst 2025 die draait om het thema 80 jaar vrijheid. De tentoonstelling in het Kunsthuis aan de Kasteellaan in Wijchen is tot en met zondag 1 juni te zien op zaterdagen en zondagen van 12.00 tot 17.00 uur

Festival

Er is een extra openstelling op maandag 5 mei van 10.30 tot 17.00 uur; het is onderdeel van een groter programma rondom het vieren van 80 jaar Vrijheid: het festival Tussen Kunst en Vrijheid in de kasteeltuin voor het kasteel.