Maasheggenvlechten in Balgoy (fotoserie)

05 mrt 2018, 10:45 Nieuws
maasheggen balgoy 2018 00

Op zondag 4 maart 2018 werd in Balgoy een Maasheggenvlechtwedstrijd gehouden. Er waren zo'n 40 aanmeldingen, de meesten uit Balgoy en

ambtenaren van de Gemeente. In teams werd een deel van de heggen aan de Korte Herreweg gesnoeid en gevlochten. Er waren 10 teams die deelnamen en elk team kreeg 5 meter heg aangewezen.

Maasheggen waren vroeger overal langs de Maas te vinden om akkers af te schermen, maar door met name ruilverkaveling en de komst van

prikkeldraad verdwenen de meesten. Maar langzaam komen ze weer terug. Onder andere door een groep enthousiaste Balgoyse vrijwilligers,

die actief zijn om de heggen terug te plaatsen, te snoeien en te vlechten.

Gelukkig was het weer totaal anders dan een paar dagen eerder: van vrijdag -10 tot zondag +10grd, met minder wind en een lekker zonnetje.

Dat maakte het werken aan de heggen aangenaam. Zowel mannen als vrouwen en kinderen werkten mee. Voor de koffie en de broodjes, etc.

werd gezorgd door de Bed&Breakfast uit Balgoy.

maasheggen balgoy 2018 09

Bij een wedstrijd hoort een winnaar, maar dat was nu moeilijk te bepalen. De stukken heg waren te verschillen qua groei en soorten beplanting.

Wel waren verschillende stijlen te zien. Uiteindelijk werd besloten dat iedereen gewonnen had, maar de grootste winnaar was Balgoy, want het

dorp heeft er weer 50 meter mooi gesnoeide Maasheggen bij.

maasheggen balgoy 2018 02
maasheggen balgoy 2018 11

Tekst en foto's door Dick Vogelzang (HDV Productions). Bekijk alle foto's via https://flic.kr/s/aHsmgtf6KT .