Henny Schakenraad toont poëzie van het onverwachte

04 mei 2022, 10:00 Nieuws
victor batenburg 37
Kunstcommissie In de Oude Victor Batenburg

In de Oude of Sint-Victorkerk in Batenburg is vanaf eind deze week een expositie te zien met werk van Henny Schakenraad. De kunstenaar uit Den Dungen is gegrepen door de oervorm van de kom, zoals in de expositie De poëzie van het onverwachte is te zien.

Het bijzonder aan de ogenschijnlijk simpele vorm van een kom is voor Schakenraad dat hij een ontwikkeling van vele duizenden jaren kent die heeft geleid tot allerlei varianten van schalen, vazen en potten. Het is zowel een eenvoudig gebruiksvoorwerp als een object met symbolische betekenis en een rituele functie.

6 afzonderlijk geheel 2021 2 uit serie van 3afm 30x50cm web
Werk van Henny Schakenraad uit 2021, uit een serie van drie

Geborgenheid

Henny Schakenraad (1955), die een atelier in Den Bosch heeft, gebruikt grafiek en gemengde technieken voor haar werk op papier, muurbeelden en ruimtelijk werk waarin zij de betekenislagen van deze archetypische vorm probeert te doorgronden.

Geborgenheid, kwetsbaarheid, rust en reinheid worden met kommen en schalen geassocieerd, en ook tegenstellingen als hol/bol, statisch/dynamisch, mannelijk/vrouwelijk, werelds/alledaags.

Zondagen

De expositie maakt deel uit van een reeks zomerexposities In de oude Victor in de kerk aan de Kruisstraat in Batenburg. Sinds 2016 worden daar zomers exposities van hedendaagse kunst gehouden. Daarvoor worden kunstenaars uitgenodigd, met name mensen die graag een expositie inrichten in een monumentaal gebouw met een eigen karakter.

De eerste tentoonstelling van dit seizoen, met werk van Henny Schakenraad, opent op zondag 8 mei en is te zien tot en met 29 mei, op zondagen van 13.00 tot 17.00 en op Hemelvaartsdag.