De hockeyers van Wijchen hebben de stunt van vorig seizoen, toen zij de toenmalige nummer 1 Shot op eigen veld versloegen, niet kunnen herhalen. Dit keer bleek de koploper, Rosmalen, een maatje te groot. Het werd een kansloze 7-0 nederlaag.
De bezoekers begonnen fel en vol energie aan de wedstrijd. Na wat kansjes over en weer profiteerde Rosmalen van een fout van Wijchen. Een onderschepping gevolgd door een harde backhand zette de score op 1-0. Niet veel later zorgde een backhand gevolgd door een tip-in voor de 2-0.
Wijchen moest zichzelf herpakken en ging er het tweede kwart weer vol voor. Kansen werden gecreëerd en corners werden gehaald. Het zat de mannen echter niet mee en zij kwamen niet tot scoren. Bij de thuisploeg leek echter iedere kans een doelpunt op te leveren. Zo zette Rosmalen in het tweede kwart 2 corners om in een doelpunt waardoor de tussenstand voor rust 4-0 was.
In de kleedkamer luidden harde woorden van aanvaller Koen Schipper en coach Paul Meijer. Wijchen moest en zou het Rosmalen in het tweede bedrijf moeilijk gaan maken. De thuisploeg werd, na deze motiverende woorden, in bedwang gehouden door de Wijchense defensie, waarna de aanval zelfs een aantal grote kansen wisten te creëren.
Aanvaller Koen Schipper schoot een prachtige backhand op de paal en spits Wouter Brugman tipte een bal net over de goal van de Rosmalen-doelman.
Na deze kansen gaf Rosmalen nog even gas bij en scoorde uit, wederom, een corner het enige doelpunt van het derde kwart. In de laatste 17,5e minuut gaf Wijchen nog alles om strijdend ten onder te gaan. Zo kwam de uitploeg nog een aantal keren in de cirkel van Rosmalen, maar bleek niet gevaarlijk genoeg.
Terwijl Wijchen een corner dacht te krijgen, scoorde Rosmalen uit de counter (6-0). Deze arbitrale dwaling zorgde voor commotie op de bank, waarna aanvoerder Lars Wortelboer een kaart moest incasseren. Met 10 man wist Rosmalen nog een strafcorner te halen en te verzilveren, waarmee de eindstand 7-0 werd.
Voor de ploeg van Paul Meijer staan de komende maand 4 mooie wedstrijden op het programma. Te beginnen met de kraker thuis tegen de mannen van Maastricht. Het duel van MHC Wijchen op zondag 5 november begint om 14.45 uur.