VVD Wijchen goed in gesprek met ondernemers

15 apr 2015, 7:50 Nieuws
ondernemersbijeenkomst 01
wijchen.nieuws.nl

De Wijchense VVD ging afgelopen maandagavond in Grand Café Sterrebosch in gesprek met bewoners, politici en ondernemers over ‘Ondernemen in Wijchen’. Zij hoopten antwoorden te krijgen op de vraag “Wat kan de Wijchense politiek doen om ondernemen in Wijchen nog prettiger te maken?” Het was een geslaagde avond.

De bijeenkomst startte om 19.30 uur en na presentaties van de sprekers werden de aanwezigen aan de hand van stellingen geprikkeld in discussie te gaan.

De presentaties werden verzorgd door Ronnie Reijnen (voorzitter Bedrijventerrein Oost), Michel van Thiel (voorzitter MKB Wijchen) en Tonnie Verploegen (voorzitter Horeca Wijchen). Zij vertelden wat de belangenverenigingen doen, wie er onderdeel van zijn en wat de doelstellingen zijn.

Zo ging Ronnie Reijnen (Directeur van Drukkerij de Kleijn) o.a. in op waar de belangenvereniging van Bedrijventerrein Oost de afgelopen jaren mee bezig is geweest en waar de knelpunten en de risico’s liggen m.b.t. het voortbestaan. Belangrijk aspect is de (collectieve) beveiliging. Mede hierdoor is het aantal inbraken de afgelopen jaren afgenomen van 52 naar 6. Echter het feit dat lang niet iedereen lid is van de belangenvereniging, dus geen contributie betaald en wel gebruik maakt van de faciliteiten, maakt het kwetsbaar. “Indien er geen actie wordt ondernomen, kunnen wij de beveiliging niet optimaliseren, hebben we over twee jaar geen camerabeveiliging meer en zijn we zo weer terug bij af,” aldus Ronnie. “Daarom zijn we nu bezig met het oprichten van een ondernemersfonds. Net als in het centrum wordt dit fonds gevuld met gelden uit bijvoorbeeld reclamebelasting.”

De nieuwbakken voorzitter van MKB Wijchen, Michel van Thiel, wil het de ondernemers makkelijker maken. Hij ziet veel in de zogenaamde “gunfactor” waarbij leden van MKB Wijchen zo veel mogelijk met elkaar zaken doen. Het verdwijnen van de supermarkten uit het centrum heeft volgens van Thiel grote invloeden op de bezoekersaantallen. Hij pleit dan ook voor meer parkeerplaatsen om het voor de supermarktketens aantrekkelijker te maken om zich op de kop van/ in het centrum te vestigen.

ondernemersbijeenkomst 02

Horecaman Tonnie Verploegen mocht de derde helft voor zijn rekening nemen. Als voorzitter van Horeca Wijchen wil hij onder andere gaan voor het verminderen van de regeldruk, gepaste handhaving en de markt als horecabestemming. “Wij moeten beleving en gastvrijheid creëren in Wijchen. Daarvoor is de horeca. Maar we moeten wel oppassen dat we niet te veel willen. Vierdaagsefeesten horen in Nijmegen en niet in Wijchen. We moeten opletten dat we van een “DURP” geen stad willen maken,” aldus Verploegen.

VVD gespreksleider Nick Derks was een tevreden man. “Ik heb vandaag aspecten gehoord die van belang (kunnen) zijn bij de besluitvorming in de Wijchense gemeenteraad. Zo wist bijvoorbeeld Ronnie Reijnen te vertellen dat wanneer in het pand van Mawi een supermarkt zou komen en daardoor het aantal bezoekers in Wijchen Oost zullen toenemen dit ook gevolgen voor de bedrijven zal hebben. Dit zorgt n.l. voor extra verkeer met als gevolg dat er meer fijnstof komt. En dit heeft weer tot gevolg dat de bedrijven niet meer mogen uitbreiden. Van de relatie tussen de toename van het fijnstof door de komst van een supermarkt en het gevolg van het niet meer mogen uitbreiden van de bedrijven, was ik niet op de hoogte. Al met al dus een zeer nuttige bijeenkomst.”